Partizan preko Zenita do prve pobede u Evrokupu

Utorak , 2018-10-09 | 22:27:18

Košarkaši Partizana ostvarili su večeras prvu pobedu u Evrokupu, pošto su u Beogradu slavili protiv Zenita iz Sankt Peterburga sa 89:82 (21:22, 18:24, 26:19, 24:17) u drugom kolu Grupe C.

Partizan je do pobede predvodio Rade Zagorac sa 16 poena, šest asistencija i peto skokova, dok je Džok Lendl takodje ubacio 16 poena, uz pet uhvaćenih lopti.

S druge strane, najefikasniji igrač utakmice bio je Džerod Jutof sa 25 poena, a Dželon Rejnolds ubacio je 16.

Partizan i Zenit posle dve odigrane utakmice imaju po pobedu i poraz.

Partizan je utakmicu otvorio poenima Marinkovića sa linije za slobodna bacanja, ali je potom usledilo skoro dva minuta "praznog hoda" crno-belih. Zenit je napravio seriju 10:0, ali je Partizan uzvratio serijom koju je zakucavanjem završio Zagorac (8:10).Zenit je nakon toga ponovo stigao do prednosti od osam poena, ali je Partizan krajem prve i početkom druge četvrtine uspeo da sevrati u meč.Trojkom Marinkovića, domaća ekipa je na početku druge četvrtine stigla do vodjstva (26:24), prvog od početka meča, ali je usledio još jedan pad u igri crno-belih, koju je Zenit iskoristio pa je do kraja prvog poluvremena održavao prednost.Izabranici Nenada Čanka su mnogo bolje počeli drugo poluvreme, predvodjeni Zagorcem su stigli do osam poena prednosti (63:55) tri i po minuta pre kraja treće deonice. Nekoliko propuštenih napada Partizana vratilo je utakmicu u egal, pa se na poslednji odmor otišlo nerešenim rezultatom (65:65).U neizvesnoj četvrtoj četvrtini igralo se koš za koš, nijedna ekipa nije uspevala da se više odlepi, sve do minut i po prekraja kada je Partizan posle trojke Sija, poena Gagića stigla dovelikih plus sedam - 85:78.

Crno-beli su nošeni podrškom oko 6.000 navijača sačuvali vodjstvo do kraja za prvu pobedu u Evrokupu ove sezone.